Jdi na obsah Jdi na menu
 


otázky a odpovědi

 

 
 
Hnutí pro sport je založeno a tak
za chvíli dojde třeba i na tyto otázky :
 
Tohle hnutí si fikaně založil Josef Dobeš, aby mohl pokračovat v politice ?
Ano, částečně je to pravda. Ale v jaké že to politice ? V politice pomoci sportu na nohy. Navíc se členové rekrutují převážně ze slušných lidí, kteří dosud v politice nepůsobili a šlo jim vždy jen a jen o sport. A upřímně, bez peněz se něco tak užitečného dělá jen těžko .Jen čas ukáže, zda je to správný lídr. Je to slušný člověk a za ten start mu patří dík. Možná za nějakou dobu bude předsedou Dominik Hašek či Jan Železný.
 
       Proč zrovna vaše hnutí chce o všem rozhodovat ?
Bylo by pěkné o všem rozhodovat, ale hnutí si dává za cíl udělat v přidělování financí konečně nějaký průhledný systém bez ohledu na to , co se zase urodí v nějaké té chytré politické hlavičce.
A taky trochu nahradit tu neschopnost politiků získávat peníze z dotací EU. Toto snad časem široké hnutí bude mít jistě větší zelenou, jak kdejaký ministerský úředník.
 
    To vaše hnutí je vlastně taky politická strana, že ?
Ano je, ale má jednoduchý program a to je sport a jeho financování. Navíc umožní sportovcům kandidovat hlavně v komunálních volbách . Sportovci se nebudou muset vtírat mezi politické strany, ale mohou být samostatní a mohou tak více či méně ovlivňovat sami rozdělování peněz přímo na svých dědinkách a městech.
 
   Co udělá hnutí s těmi osmi sty milióny ?
Určitě je rozumně rozdělí. Něco na administrativu, něco na právníky pro tvorbu návrhů zákonů, něco na odborníky zpracovávající projekty a žádosti na podporu sportu, něco uchová na horší časy ( kdoví kdy a kolik zase hnutí dostane ), něco na pomoc základnám při volbách do zastupitelstev ( kde se budou sportovci snažit prosazovat poctivější rozdělování prostředků určených či neurčených pro sport ) a samozřejmě po podporu sportu na všech úrovních dle požadavků a možností. A nebude to vůbec lehké.

nosic11.jpg

 

Příspěvky

Naše první Akce

23. 11. 2011